WaterJet Support ? Kompleksowa obsługa technologii cięcia wodą

Warto wiedzieć

Sercem maszyny jest pompa

[15.10.2013]

Każdy użytkownik waterjeta wie, że to właśnie pompa jest odpowiedzialna za wydajność pracy maszyny do cięcia wodą. Pompa korbowodowa EnduroMAX to sposób na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie waterjeta. EnduroMAX gwarantuje szybką i stabilna pracę maszyny, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji ? używając EnduroMAX oszczędzasz więc czas i pieniądze. Dla OMAX-a to standard.

EnduroMAX to innowacyjne osiągnięcie w technologii pomp nurnikowych o bezpośrednim napędzie, zaprojektowane pod kątem intensywnego użytku przemysłowego. Innowacyjne podejście do wytrzymałych pomp, czyni je ekonomicznymi, niezawodnymi, łatwymi i tanimi w utrzymaniu.


Pompy korbowodowe od lat sprawdzają się w innych urządzeniach powszechnie stosowanych w m.in. stoczniach czy straży pożarnej. Jeszcze długo przed powstaniem korporacji OMAX jej założyciele, pionierzy technologii waterjet, rozpoczęli prace nad udoskonaleniem sprawdzonego systemu pompy korbowodowej, dostosowując ją do pracy z bardzo wysokim ciśnieniem.

Nowością zastosowaną w pompie EnduroMAX, wydłużającą czas jej pracy, jest system uszczelnień. To właśnie uszczelnienia w pompach zużywają się najszybciej i wymuszają częstsze naprawy. Ulepszony system uszczelnień zwiększa żywotność pompy, redukując tym samym czas konserwacji. Konstruktorzy OMAX-a udoskonalili także system ultra wysokiego ciśnienia (UHP).

Szybciej, dłużej i taniej

Dzięki ulepszonym rozwiązaniom EnduroMAX pracuje z optymalnym ciśnieniem nawet 60 000 psi (4 100 bar). Na uwagę zasługuje również wydajność pompy EnduroMAX licząca 85% (dla porównania wydajność pompy wzmacniaczowej to 60-70%). Pompa korbowodowa dostarcza głowicy większej mocy, przy mniejszym zużyciu prądu. Połączenie takiej wydajności i ciśnienia umożliwia znacznie szybsze cięcie.

Waterjet wyposażony w nowoczesną pompę korbowodową może pracować do 1 000 godzin pomiędzy przeglądami technicznymi. To przynosi dużo oszczędności jeżeli chodzi o wydatki na serwis maszyny. EnduroMAX zużywa dużo mniej energii i oleju niż tradycyjne pompy wzmacniaczowe.

Maszyny OMAX są standardowo wyposażane w pompę EnduroMAX. Klienci, którzy posiadają starsze modele maszyn mogą nabyć zestaw do przeinstalowania tradycyjnej pompy na EnduroMAX.

Korbowód kontra wzmacniacz

Podstawową różnicą w pompach wzmacniaczowych i korbowodowych z bezpośrednim napędem jest ich budowa, a co się z tym wiąże - rozmiar.

W pompie wzmacniaczowej tłok napędzany jest pośrednio olejem z układu hydraulicznego, pompa EnduroMAX potrzebuje zaledwie 1,5 litra oleju. Wadą układów hydraulicznych jest nagrzewanie się. Część energii ulatuje na zewnątrz. Natomiast w pompie korbowodowej, trzy małe nurniki napędzane są mechanicznie poprzez układ korbowy, podobny jak w silnikach spalinowych. W silnikach tych energia cieplna zamieniana jest na energię kinetyczną. Ponadto w pompie wzmacniaczowej konieczne jest zastosowanie o wiele mocniejszego silnika elektrycznego, który jest droższy w eksploatacji.

Stosowane we „wzmacniaczu” ogromne cylindry są awaryjne i wytwarzają duży hałas. Wadliwy jest także system uszczelnień. Naprawy usterek są drogie. W pompie korbowodowej nurniki są nieporównywalnie mniejsze, ich praca jest cicha i stabilna, a koszt wymiany małych uszczelnień dużo niższy.

Kolejna różnica to tempo pracy. Jeden duży tłok w cylindrze wzmacniacza porusza się wolno wytwarzając jeden lub dwa wypływy na sekundę, natomiast trzy małe nurniki w rozwiązaniu OMAX-a wytwarzają ich aż 30.Bookmark and Share

Kontakt

Mapa dojazduFormularz kontaktowy

Proszę wypełnić wszystkie pola

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez JetSystem Sp. z o.o. moich danych osobowych zawartych w formularzu w celu udzielenia odpowiedzi na zadane poprzez formularz pytania.

Dane kontaktowe

WJ SUPPORT
ul. Niska 2
82-300 Elbląg

Informacje:
e-mail: bok@wjsupport.pl

 

Kontakt:
sprzedaż części: +48
605 221 352
serwis: +48 605 221 352